Tein viime viikolla pitkästa aikaa vähän nettiostoksia maailman parhaassa
Etsy-kaupassa. Sitä washiteippien määrää!

Oon ehkä kirjoittanut aiemminkin, että Pikwahchan on ihan superkiva kauppa, mutta kertaus on opintojen äiti: postikulut on mielestäni melko halvat, valikoima hyvä ja hinnatkin ovat kohtuulliset. Eikä minun tilauksien saapumisessa ole koskaan mennyt viikkoa pidempään. Mikäli mulla ois yhtään enempää pennosia niin lykkäisin ne kyllä mielelläni tuon kaupan pitäjälle :-D No sitten, ne ostokset!




Tuleeko teille koskaan sellaisia yhtäkkisiä pakkosaadahetijustnyt-tunteita? Mulle ne on ainakin tosi tuttuja ja se mikä sai ylipäätään minut tekemään tämän tilauksen, oli tunne siitä, että nyt on pakko saada Totoro-kuvioitua washiteippiä. Siis ihan pakko. No, eipä aikaakaan kun klikkailin tuotteita ostoskoriini :-D Rakastan myös Muumi-washiteippejä ja niitä mulla onkin jo varmaan melkein kymmenen rullaa. Aina vaan tekis mieli ostaa lisää, mutta ne on melko törkeän hintasia.. Myy-teippi ei ollut hirveän kallis, niin ostin sitten senkin. Ja söpön Punahilkka-teipin.

Lisäksi ostin vielä liuskan Ghibli-tarroja. Postikortit ja alla olevassa kuvassa näkyvät kirjekuoret ja tarrahärpäkkeet tulivat kylkiäisinä.

Nyt kun vielä pääsisi käyttämään noita teippejä! Oon laittanut kirjeiden kirjottelulle täyden stopin ennen pääsykoetta, joka on vähän reilu viikon päästä. Sittenpä onkin melkoinen kirjoittelu-urakka edessä! :-)
okei mun on pakko saada totoro-teippi!!
ReplyDeleteno nyt kuulostaa tutulta! :')
Delete